Predstavitev društva

Turistično društvo Rečica ob Savinji je med najbolj prodornimi promotorji kraja, občine in Zgornje Savinjske doline. S svojimi odmevnimi prireditvami, ki temeljijo na kakovosti, se uvršča v vrh tovrstnih turističnih organizacij, kar dokazujejo tudi različna priznanja. Poleg osnovnega dela, ki “pripada” turističnim društvom, se člani TD Rečica ob Savinji ukvarjajo predvsem z organizacijo različnih prireditev. Med najodmevnejše zagotovo sodijo Lenartov sejem (z okvirnim datumom prvo nedeljo v oktobru), tradicionalna turistična prireditev Od lipe do prangerja (zadnji teden v juniju in prvi vikend v juliju) in Žive jaslice (25. in 26. december). Poleg tega v TD pripravljajo miklavževanje za najmlajše, sodelujejo pri obeleževanju občinskega praznika in še številne druge, ki pritegnejo obiskovalce na Rečico od blizu in daleč. Iz akcij turističnega društva je zraslo več odmevnih prireditev, od ocenjevanje želodcev, ki je sedaj v pristojnosti Združenja izdelovalcev zgornjesavinjskega želodca, do številnih kulturno obarvanih prireditev, ki jih je prevzelo Kulturno umetniško društvo Utrip Rečica ob Savinji. Idej in volje za delo ni zmanjkalo. V Upravnem odboru člani snujejo številne nove akcije, ki bodo na vrsto prišle prihodnje leto in še bolj živahno obarvale vse zaselke v Občini Rečica ob Savinji in tudi dogajanje v Zgornji Savinjski dolini.

ANTON STRNIŠNIK, predsednik

VODSTVO TURISTIČNEGA DRUŠTVA REČICA OB SAVINJI

ČLANI UPRAVNEGA ODBORA TURISTIČNEGA DRUŠTVA REČICA OB SAVINJI:

• KLEMEN ROBNIK
  • SANDI LUGARIČ
  • UROŠ DOGARIS
  • AMALIJA ROBNIK
  • URBAN JAKOB
  • LARA SELIŠNIK
  • BOŠTJAN ČOPAR
  • JAN POTOČNIK

Ne pozabite na prihajajoči koncert dalmatinske klape Cambi! (klik za več informacij)